Haapsalu 700. sünnipäevaks kirjutatud ja mullu taaslavastatud näidendit mängitakse jälle 6.-9. augustil 2020 algusega kell 22.00  Haapsalu piiskopilinnuses.

Ridala valla piirimail elav vaene talutüdruk Maila ootab hiies oma kallimat. Ridala vanema poeg Olev peaks jõudma kohe-kohe Rootsist koju, kuid Maila kaunis laul jääb kõrvu hoopis linnuse sõjasulasele Jonathanile. Mailale võiks see kohtumine päris täbarasti lõppeda, kui mitte üks eesti soost munk ta kaitseks välja ei astuks.

Haapsalu linnusesse peaks õige varsti saabuma piiskop Hermann, kuid toomkooli poistekoori juht Isa Benedikt kurdab, et tal on koorist puudu tiiskant. Kellermeistri hinnang linnuse varudele pole kaugeltki optimistlik ning foogt käsib nuhelda iga talupoega, kes kümnist ei maksa.

Paraku ei õnnestu ei linnuses ega ka Ridala mail kõik kaugeltki nii nagu asjaosalised seda sooviksid…

Tegijad

Näidend ja laulutekstid: Paul Kilgas
Lavastajad: Anneli Aken ja Indrek Pangsepp
Kunstnik: Riina Andresen (Vanhanen)
Helilooja: Gennadi Taniel
Võitlusstseenid: Margo Teder (VAT Teater)
Maila (Valge Daami) osas Annabel Triebstock
Produtsent: Anneli Aken
Inspitsent: Pille Kippel
Valgustehnika: E&T Valgus
Helitehnika: Maivel Heli- ja Valgustehnika
Õmblustööd: Annemai Mänd
Grimm: Hurmi Krikk
Lavaehituse juht: Indrek Pangsepp

Play Video

Piletid

Eelmüük Piletilevis ja Haapsalu kultuurikeskuse kassas.

 Eesti Vabariigi Valitsuse otsuse kohaselt on suvel 2020 vabaõhuürituste osalejate arv maksimaalset 1000 inimest. Soovitame tungivalt pilet ette ära osta, sest korraldajad ei saa garanteerida, et 1,5 tundi enne algust kohapeal enam pileteid jagub. Selleks, et huvilised ära mahutada, anname traditsioonilise kolme asemel neli etendust – neljapäevast pühapäevani.

 15.-30. juunil maksab pilet 12 €

1.-31. juulil 15 €

alates 1. augustist R 07.08 ja L 08.08  pilet 18 €, kohapeal R ja L 20 €

N 06.08 ja ja p 09.08 pileti hinnaks jääb 15 €

 
Lastele vanuses 0-7 eluaastat (k.a.) on sissepääs tasuta . Tasuta sisse saavad lapsed peavad istuma saatja süles.
Inva saatja tasuta.

Tasub teada

Kus?

Mängupaik on linnuse suurel õuel. Vabariigi valitsuse otsuse kohaselt tohib augustis vabaõhuüritusel osaleda maksimaalselt 1000 inimest ja järgima peab 2+2 reeglit. Pereliikmed võivad loomulikult lähestikku istuda. Võib tulla oma matkatooliga.

Kaua kestab?

Etendus on ilma vaheajata kestab 1 tund ja 30 minutit. Meile väga meeldivad lapsed, aga hilise kellaaja ja tõsise sisu tõttu väikelastele ei soovita, neil võib lihtsalt väga igav hakata. Vali muusika ning võimendatud jutt võivad beebide und segada.

Valge Daami aeg

Valge Daami Aja programm on koostamisel.

Pudulojused

Koertele, kassidele ja teisele toredatele koduloomadele tuleb etenduse ajaks leida hoidja, neid etendusele kaasa võtta ei tohi. Vahelduv valgus ning võimendatud muusika võivad loomi ettearvamatult käituma panna ning muidu ka kõige vaiksem kutsu rikkuda oma haukumisega nii peremehe kui ka teiste külastajate teatrielamuse.

Jälgi ilma!

Vaadake enne Haapsallu tulekut ilmateadet. Soovitame vihmakeebid kaasa võtta, kohapeal on müügil piiratud arv keepe. Vihmavarjud ei ole lubatud.

Oh, häda!

Tasuline tualett asub suures õues valli sees, peaväravast sisenedes pöörata vasakule.

Kontakt

info@valgedaam.com

Infotelefonid
+372 472 4470 (Haapsalu Kultuurikeskuse infojuht)
+372 472 4480 (Haapsalu Kultuurikeskuse kassa)
+372 507 7747 (Anneli)
+372 5647 1403 (Pille)

Ajalugu

1979. aasta suurteose kunstiline meeskond – autor Paul Kilgas, kunstnik Voldemar Peil, helilooja Gennadi Taniel vaatavad meie toimetusi juba taevalavalt. Niisamuti on lahkunud näitejuht, Randlase rahvateatri asutaja, pikaajaline teatrielu edendaja Erich Jaansoo. Lavastuse taasesitamiseks 40 aastat hiljem annavad oma panuse mitmed vahepealsete lavastuse tegijate hulgast. Kunstnik Riina Vanhanen on varem kujundanud 1991-1994 mängitud “Valge Daami” ja 1995-1997. a “Haapsalu legendi” lavastuste kostüümid ja lava. Indrek Pangsepp on Paul Kilgase legendi ainetel lavastanud “Legend Valgest Daamist ehk saamise lugu” (2008-2009), teinud kaasa kõikides lavastustes alates 1995. a ning olnud pikka aega lavaehitusmeeskonna juht. Anneli Aken on produtsendiametis aastast 2000 (v.a 2004) ning “Valge Daami saladuse” (2013-2015) libreto autor ja lavastaja. Margo Teder on õpetanud lavavõitlust kahel korral: lavastusele “Võõras” (2006-2007) ja “Legend Valgest Daamist” (2008-2009) ning oli “Valge Daami” käsikirja autor ja lavastaja 2010-2011. Inspitsent Pille Kippel andis oma käe ja südame Valgele Daamile 1991. aastal.

Nagu eelnevalgi neljal aastakümnel, saab Valge Daami etenduseks kokku suur Haapsalu ja Läänemaa teatrikogukond – pühendunud harrastusnäitlejad, teatriringide noored, koorilauljad, tantsijad, kooliõpilased, vabatahtlikud. Maila (Valge Daami) osas Läänemaa Ühisgümnaasiumi õpilane Annabel Triebstock. Laval näeb ka neid, kelle nimed olid juba 1979. aasta kavalehel.

Fotod lavastuse proovidest ja etendustest 40 aastat tagasi