Indrek Hargla

VIIRASTUS

Valge Daami
lavastus

Veel vaid 12.-14. augustil 2022 kell 22:00
Haapsalu piiskopilinnuses

Haapsalu Valge Daami suveteater kutsub vaatama põnevat lugu ahnusest, pattulangemisest ja kättemaksust ning ootusest, lootusest, headusest ja armastusest.
 
Keskaegsel Läänemaal, poliitiliste intriigide ja vaenuste keerises on üks julm ja südametu naisterahvas, aadlimehe abikaasa pununud vandenõusid, tapnud inimesi ja otsinud abi mustast maagiast. Täitmatu naine ihkab võimu kõigi ja kõige üle – alates armukesest, lõpetades terve Läänemaaga. Tema koletud teod ei anna tänapäevalgi rahu.
 
Indrek Hargla kõhedusttekitavas loos saavad vanad müüdid lammutatud ja siis jälle uuesti üles ehitatud. Muidugi ilmutab end ka seekord legendaarne Valge Daam.

Tegijad

Lavastaja –  Margo Teder (VAT Teater)
Kunstnik –  Kaspar Jancis
Muusika –  Tõnu Timm
Osades: Karin Rask, Meelis Põdersoo (VAT Teater), Mari Anton, Elmo Meijel, Marko Matvei, Annabel Triebstock ja Valge Daami suveteatri näitlejad, tuletrikimeistrid Luidja Tsirkusetalust ning hobused Ridala Ratsakeskusest

Piletid

Kuni 11. augustini on reedese ja laupäevase etenduse piletid hinnaga 20 / 15 €. Sooduspilet kooliõpilastele ja tudengitele, õpilaspilet kaasa! Reedel ja laupäeval ehk 12. ja 13. augustil maksavad pääsmed nii Piletilevis kui kohapeal juba 25 / 20 €. Pühapäevase etenduse pileti hind enam ei muutu, see on ja jääb 20 / 15 €.

Tasub teada

Kus?

“Viirastust” mängitakse Haapsalu piiskopilinnuse suurel õuel. Istekohad pinkidel on märgistamata, kuid kohti on piisavalt. Võib tulla ka oma matkatooliga.

Autoga tulles palun varuge etendusele tulekuks aega, sest parkimiskoha leidmine viimasel minutil võib olla keeruline. Suur parkimisala on Lahe tänaval Väikese viigi ääres, sealt jõuab linnusesse jala 10 minutiga. 

Kaua kestab?

Etendus on ilma vaheajata ja kestab 1 tund ja 25 minutit. Hilise kellaaja ja tõsise sisu tõttu ei soovita etendust väikestele lastele. Vali muusika ning võimendatud jutt võivad beebide und segada.

Valge Daami aeg

Valge Daami ajal toimub muudki põnevat – vaata programmi siit www.valgedaam.ee

Pudulojused

Koertele, kassidele ja teisele toredatele koduloomadele tuleb etenduse ajaks leida hoidja, neid etendusele kaasa võtta ei tohi. Vahelduv valgus ning võimendatud muusika võivad loomi häirida, sundida neid ettearvamatult käituma ning segada nii teie kui ka teiste teatrielamust.

Oh seda ilma!

Vaadake enne Haapsallu tulekut ikka ilmateadet. Trupp on valmis alati mängima, kui ilmaolud pole liiga ekstreemsed. Soovitame vihmakeebid kaasa võtta, kohapeal on müügil piiratud arv keepe. Vihmavarjud piiravad nähtavust ega ole istekohtade alal lubatud, vihmavarjudega võib soovi korral seista publikuala tagumises osas.

Oh isu ja häda!

Enne ja pärast etendust on avatud välikohvik.

Tasuline tualett (50 senti) asub linnuse suure õue valli sees, peaväravast sisenedes pöörata vasakule. Tasuda saab ainult sularahas!

Küsi lisainfot

Korraldaja Haapsalu Kultuurikeskus
Infotelefon +372 47 24 470
Kassa +372 47 24 480